Odjel za filozofiju

PREDAVANJE - ''Uloga subjekta u spoznajnom procesu''

Poštovani studenti/ce, profesori/ce i svi ljubitelji/ce filozofije,

Obavještavamo Vas kako će u četvrtak 9. lipnja u 15 sati (predavaonica 124) biti održano treće ovogodišnje predavanje u ciklusu tribine ''Filozofija ZaDar''. Gost predavač biti će prof. dr. sc. Zvonimir Čuljak sa Hrvatskih studija u Zagrebu. Tema predavanja biti će ''Uloga subjekta u spoznajnom procesu'', odnosno kako ju je nazvao sam predavač ''Epistemički subjekt – tko sve može znati?'' Epistemološke teme su jedne od najzastupljenijih na svjetskoj filozofskoj sceni i količina rasprava u tom području je ogromna u posljednjih pedeset godina. Stoga dođite ovaj četvrtak i poslušajte mali djelić tih velikih i važnih filozofskih rasprava te argumentirajte u prilog Vašim idejama.
Profesor Čuljak objavljuje mnogo radova iz područja epistemologije te je objavio dvije iznimno važne knjige u tom području čija je kvaliteta od velikog značenja za hrvatsku filozofiju.
Sa štovanjem u ime ''Filozofije ZaDar'',  Sažetak predavanja>>>
Josip Miljak, student